Dárci krve tady tak přijali poděkování ve formě stříbrné medaile profesora Jana Janského za dvacet odběrů či zlaté medaile za čtyřicet odběrů. „Deseti dárcům pak patří Zlatý kříž třetí třídy,“ přiblížila ředitelka oblastního spolku Českého červeného kříže Anna Jurkovičová.

Zmíněný zlatý kříž se uděluje dárcům při slavnostním shromáždění po osmdesáti bezplatných odběrech. „Ocenění dárci jsou lidé, kteří neví, komu jejich krev přijde, komu pomůže, ale nezištně ji darují. Jsou za to rádi. A my jsme velmi rádi za to, že jsou mnohdy celé rodiny, které přicházejí darovat krev. Začíná to dědečky, pokračuje tatínky a syny konče. Je to velice pěkné, když se tady s nimi setkáváme, téměř každoročně. Pro všechny, kdo tady dnes seděli, je to pohlazení po duši,“ řekla lékařka a předsedkyně oblastního spolku Českého červeného kříže Olga Míčková.

Policisty objevená marihuana z malé lesní plantáže ve Ždánickém lese. Snímky z roku 2022.
Drogový byznys a pěstírny konopí na Hodonínsku. Policie ví o pěti místech

Jak doplnila, do budoucna by s kolegy přivítala více prodárců. „Proto se také dělá spousta akcí, díky kterým se snažíme získat mladé lidi, aby se této krásné činnosti naučili a byla pro ně přínosem,“ podotkla předsedkyně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Obří zájem o čerty v Hodoníně, krampusové se usadili v Bažantnici

Zdroj: Deník/Lukáš Ivánek