„Čekali jsme, že návštěvnost bude horší. Jsem ale spokojený. Výstavy na obecním úřad, v kostele i na zámku přilákaly slušný počet lidí,“ liboval si milotický starosta Josef Levek.

Uplakané počasí odnesly hlavně děti. Těm v sobotu museli organizátoři zrušit hned dvě akce. Jak ale slíbila projektová manažerka Milotic Jaroslava Kundratová, děti o ceny ze zrušených akcí nepřijdou. „Máme všechno připravené včetně odměn. Takže klidně můžeme den dětí uspořádat v jiném termínu,“ vzkázala dětem Kundratová.

Někteří malí zvědavci tak místo k myslivně a hřišti vyrazili se svými rodiči do kostela, kde byla otevřená hrobka Serenyiů. „Moc se mně to tady líbí a vůbec se nebojím,“ řekl šestiletý Tomáš Hanák. Na prohlídku hrobky se na schodech vytvořila dokonce fronta. Do podzemí zatoužili nahlédnou i milotičtí rodáci, kterých do obce dorazilo několik desítek z celé České republiky. „Organizátoři program přichystali moc pěkně. Chceme si jít prohlédnout hrobku a bible,“ pochválili organizátory milotičtí rodáci, manželé Nedůchalovi ze Svatobořic – Místřína, kde už žijí devětačtyřicet let.

Výstavu přibližně šedesáti biblí stejně jako ostatní expozice mohli zájemci navštívit i přes nepřízeň počasí. Slušnou návštěvnost předpovídaly plné kbelíky odložených deštníků u vchodů. „Tolik biblí jsem ještě v životě neviděl,“ prohlásil při odchodu z výstavy Emil Pavlov. Ten stejně jako ostatní zvědavci neodolal a bible si také prolistoval. Večer potom na zámku rodákům zahrál smyčcový orchestr. Ten se na koncert připravoval v útrobách milotické památky.