Nové sportovní vybavení, lavičky a odpadkové koše. I to je součást obnovy hracích hřišť v Hodoníně. Vedení města chce v této akci pokračovat i v tomto roce. Ke stávajícím opraveným hřištím v Bažantnici by se tak mělo připojit další, stojící ve vnitrobloku ulic Ivana Olbrachta a Josefa Suka.

„Byla by škoda, kdybychom tady hřiště neopravili. Doufám, že se najdou v rozpočtu peníze,“ řekl vedoucí odboru investic a údržby Jiří Štukavec. Jak dodal, součástí hřiště bude i zkulturnění hrací plochy pro děti, kde má vyrůst pryžová dopadová plocha s dosazenými dětskými prvky.

Naopak letos podle Štukavce město nezačne s výstavbou zcela nového hracího hřiště u Červených domků. „Lidi napsali, že hřiště nechtějí,“ uvedl vedoucí odboru investic a údržby.

Opravu hřiště ve vnitrobloku ulic Ivana Olbrachta a Josefa Suka naopak maminky malých dětí vítají. „Budeme rádi, pokud město v Bažantnici opraví hřiště. Zanedlouho se tam budeme stěhovat,“ řekla například Pavlína Bízová, která zároveň pochválila dětská hřiště na Mírovém náměstí a na sídlišti jihovýchod.

Hodonínský místostarosta Roman Sedlačík také pomocí Facebooku zjišťoval, co by rádi Hodoňané viděli na místě, kde stála bývalá lidová škola. V diskuzi padlo přání na vybudování dětského hřiště i větší plochy pro zeleň. „Ano, zeleně taky bude více, chce to čas a další dobré nápady,“ reagoval Sedlačík.

Podle vyjádření místostarosty za Změnu Jaromíra Hýbnera město nechá na jednotlivé hřiště namontovat v letošním roce houpačky, pružinové houpadla a další vybavení, které město zakoupilo z prostředků z akce „Obec přátelská rodině“ ve výši asi pěti set tisíc korun. Zároveň také dodal, že náklady na montáže uhradí město z položky rozpočtu „Městský mobiliář – dětská hřiště“, které snížilo kvůli úsporných opatřením z částky jeden milion korun na částku sedm set tisíc korun. Podle vyjádření Hýbnera také odbor investic údržby vypracoval seznam priorit obnovy jednotlivých hřišť s přihlédnutím k aktuálnímu technickému stavu a také k ohlasům Hodoňanů.

Mezi ně patří hřiště v Lesní ulici, na náměstí Osvobození, na Pánově, v Lipové aleji, v parku u zimního stadionu, dále pak hřiště ulicích Sukova a Křičkova. „Kolik z výše uvedených hřišť se podaří opravit v tomto roce, bude záviset jednak na vysoutěžených částkách nákladů jednotlivých hřišť, jednak na již zmiňovaném limitu částky městského mobiliáře,“ vysvětlil místostarosta Hýbner.