Vše se uskuteční díky úspěchu místní základní školy v grantovém řízení Nadace Partnerství. „Napsali jsme projekt a byli vybráni mezi jedenáct škol ČR, které se zúčastní programu Na zelenou „Bezpečné cesty do školy“. Uspěli jsme s projektem v celkové hodnotě pětaosmdesáti tisíc korun,“ uvedla ředitelka lovčické školy Denisa Dušíková.

Úkolem žáků bude zmapovat cesty dětí do školy, vyhodnotit je, vyplnit dotazníky a to vše pak předat projektové kanceláři, která ve spolupráci s Policií ČR, Správou a údržbou silnic Kyjov a rodiči připraví projekt bezpečných cest a chodníků, kterými děti chodí do školy.

„Zaměříme se i na cyklistiku jako alternativní způsob dopravy do školy nejen v Lovčicích. Starší děti často jezdí do sousedních Ždánic. Tam jsme již navázali spolupráci s paní starostkou,“ řekla Dušíková. V projektové dokumentaci se totiž objeví také návrh na cyklostezku Lovčice – Ždánice. Žáci čtvrtého ročníku si cestu do Ždánic od září opakovaně vyzkouší i se svým vyučujícím. Projedou si také ulice sousedního města, aby zúročili nejen teoretické, ale i praktické znalosti o cyklistice, které v posledním ročníku v ZŠ Lovčice získali.

„Díky úspěchu s grantem do školy koupíme dvě jízdní kola s helmami, abychom se mohli cvičit i na školní zahradě. Necháme si také vyrobit stojany na kola s přístřeškem, abychom mohli do školy jezdit na kole za každého počasí,“ doplnila ředitelka.

Celý projekt je naplánovaný až do konce roku 2011. Už nyní se poprvé sešli členové pracovní skupiny a takzvaného zeleného týmu žáků třetího a čtvrtého ročníku. Byli se i seznámit s místními zastupiteli.