„Zájem o soutěž každý rok stoupá. Vloni se nám sešlo kolem šesti set padesáti děl. Ta nejlepší vybere laická porota. Do hodnocení se ale mohou zapojit i učitelé ze škol. Nehledíme ani tak na výtvarné techniky, jako spíš na pocity, jak se komu obrázek líbí," uvedla k soutěži jednatelka Okresního mysliveckého spolku Věra Dufková s tím, že do soutěže se mohou zapojit děti ze všech škol a školek z regionu.

Rozdělená je do čtyř věkových kategorií, pro děti do šesti let, od šesti do osmi let, od devíti do dvanácti a od dvanácti do patnácti let. Všechna díla pak myslivci vystavují na tradiční Okresní přehlídce trofejí. Ta letošní se uskuteční 4. a 5. dubna v Městském kulturním středisku v Kyjově. „Poslední roky se nám daří domluvit s místními mysliveckými sdruženími, která dětem ze škol zajistí třeba autobus, aby mohla na přehlídku přijet. My je na ní provedeme a povíme jim něco o myslivosti, aby si nepletly třeba srnčí a jelení zvěř," doplnila záměr akce Dufková.

Podle ní je totiž hlavním cílem soutěže to, aby děti zachytily zážitky, které získaly při svých cestách přírodou nebo při pozorování života zvěře, jež žije v moravské krajině. „Chceme v dětech také podnítit pozitivní vnímání přírody a podpořit tak nejen ekologické cítění," dodala Dufková.

Autoři nejlepších kreseb, maleb či grafik převezmou při letošní Okresní přehlídce trofejí ocenění a jejich díla postoupí do celostátního kola soutěže Mé toulky za zvěří.