Hřišti snad nebude chybět žádná oblíbená atrakce. „Budou tam houpačky, vláček pro ty nejmenší, sítě a skluzavky, lezecký šestiúhelník a dvoumetrová horolezecká stěna. Bude to klasické dětské hřiště, jakých jsou na Hodonínsku i po celé České republice spousty. Dokončení očekáváme o prázdninách," sdělil starosta Hroznové Lhoty Petr Hanák

Ani starší obyvatelé nepřijdou zkrátka. „Navíc tam budou i fitness zařízení pro dospělé v podobě venkovních posilovacích strojů. Novým hřištěm chceme nahradit staré, v němž byly některé prolézačky postavené ještě za minulého režimu a které již dosloužily. Dětské hřiště bude přístupné asi do dvanácti či třinácti," doplnil starosta .

Nadšení neskrývá ani Věra Schwarzbierová z Hroznové Lhoty. „Je dobré, že chce obec udělat něco pro malé děti. Z místního klubu maminek se všechny těšíme na nové zázemí. Současné hřiště je už za ta léta opotřebované," řekla Schwarzbierová.

Pořízení nového hřiště vyjde radnici na necelých pět set třicet tisíc. Zastupitelstvo schválilo smlouvu již v červnu tohoto roku.

ROMAN DOLEJSKÝ