„Vymezíme pro ně část dvorku tak, že zmenšíme prostor pro stávající zvířata. Surikatám připravíme přirozené prostředí, to znamená výběh, kde si mohou hrabat, a vyvýšená místa – keře a stromy, odkud budou moci pozorovat okolí. Nebude chybět ani domeček, který bude sloužit jako ubikace," představil ubytování pro nováčky zoo Krug. Podle něj bude se současné oplocení nahradí asi metr vysokým bezpečnostním sklem. Přibude ještě elektrický ohradník, přičemž veškeré práce spojené s příchodem nového živočišného druhu se provedou svépomocně a vyžádají si tak minimální náklady.
S myšlenkou obohatit expozice hodonínské zoo o surikaty přišel bývalý ředitel Jiří Koliba. Jeho nástupce tento nápad rád podpořil. „Surikaty jsou nenáročná a přitom atraktivní skupinová zvířata s přísnou hierarchií, u nichž vládne matriarchát. Jsou velmi aktivní, milá a hravá, takže jak pro děti, tak i pro dospělé neobyčejně zábavná. Jejich obliba poslední dobou stoupá nejen u nás, ale i ve světě," zdůvodnil volbu šéf zoo. Surikaty patří mezi denní pospolitě žijící promykovité šelmy, které žijí v skalnatých i písčitých oblastech jihozápadní Afriky.
V souvislosti s příjezdem surikat dojde ke změnám i v kontaktním dětském dvorku. Jelikož jsou surikaty původem africká zvířat, rozhodl se ředitel zoo pro to, že stávající ovečky merino a kozu Stellu ve dvorku nahradí ovcemi kamerunský mi. „Vytvoříme tak miniafrickou expozici, která navodí sounáležitost zvířat k jednomu kontinentu," dodal Krug. Ten má v plánu přivést do zoo i chovný pár ženetkyskvrnité, cibetkovité, která je původem také africká šelma.