Program prvního festivalového dne patřil především souborům z Hodonína a blízkého okolí. O večerní slavnostní zahájení přehlídky se úvodními slovy postaral starosta Libor Střecha.

Po něm se už na jevišti představil domácí Svatopluk s příběhem z historie Hodonína Zuzana Prátová hájí štěpnici, který se dějem ponořil až do poloviny osmnáctého století. „Nejprve budeme hrát,“ říká jedna ze žabek v úvodu hry, která láká i na slavnostní odhalení sochy hrdince Hodonína.

Festival pokračuje od čtvrtečního rána. Zejména od pátku pak budou diváky bavit ochotníci také z větší dálky, například z Opavy, Žďáru nad Sázavou, Brna, Velkých Opatovic i z Prahy.

Ano, šéfe v Hodoníně. Zdeněk Pohlreich zavítal do restaurace Westermairových. Foto: FTV Prima
Osiřelá Westy. Restaurace oceněná Pohlreichem zůstává v Hodoníně bez nástupce

Hodonínský kulturní dům bude divadelní festival plnit až do neděle, kdy je dvě hodiny po poledni na pořadu vyhlášení výsledků.

Jak informoval za pořadatele Vladimír Jašek, který si zahrál i ve hře hodonínského Divadelního souboru Svatopluk, na Hobblíku mohou soubory získat doporučení na celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně 2024. Z Mumraje! posílá odborná porota ty nejlepší na celostátní přehlídku studentských divadelních souborů Mladá scéna do Ústí nad Orlicí.

VIDĚLI JSTE? HOST DENÍKU: Mutěnice musíme porazit, burcuje Mach z Lednice. Věří v záchranu

Zdroj: Deník/Lukáš Ivánek