Romana Čechovská skončila na čtvrtém místě, ale z jubilejního dvacátého ročníku Miss ČR si odnesla titul Miss sympatie, kterou ji zvolili čtenáři novin. „Jsem unavená, ale spokojená a velmi šťastná,“ řekla po soutěži čerstvá Miss sympatie Romana Čechovská.

Těsně před finále dvaadvacetiletá modelka z Hodonína tajně věřila, že má šanci. „Konkurence je velká, porota to letos nebude mít lehké. Jsem snad trošku odlišná vizáží, protože jako jediná mám krátce střižené tmavé vlasy,“ nechtěla ale předvídat. Že nakonec vyhlásí její jméno, nečekala. „Chtělo se mi plakat, přece jen, když vás ocení diváci, je to jiné než od poroty. Pohladí to na duši,“ svěřila se sympatická černovláska. Stát se Miss sympatie byl její sen. „A ten se mi splnil. Teď se těším, až se dostanu domů, vyspím se ve své posteli, obejmu rodinu a pohladím pejsky,“ dodala unavená kráska, kterou prý doma čeká velká oslava.

Z finálového večera měla Romana trému a těšila se, až vše skončí. Nejvíc se obávala pohovoru. „Já a mikrofon? Mám velkou trému,“ přiznala se. Na otázku, jak by měl vypadat ideál ženy, kterou ji položil moderátor Jan Čenský, však odpověděla bravurně: „Žena by měla být krásná hlavně uvnitř. Když se cítí uvnitř dobře, tak to jde vidět i navenek.“

Romana se věnuje modelingu od šestnácti let. „Vlastně jsem ji k tomu přitáhla já, když jsem ji přihlásila do soutěže Modelka tisíciletí. Jeli jsme na casting a vyšlo to,“ zavzpomínala Romanina maminka Zoja Čechovská. Ta své dceři dělala na sobotní soutěži patrona a sledovala ji z publika. „Jsem šťastná za to, čeho dosáhla. Chci moc, moc poděkovat všem lidem, kteří ji posílali hlasy nejen z Hodonínska, ale z celé země,“ řekla nadšeně. Její dcera je podle ní velmi hodná a skromná. „Je i ctižádostivá, ale ne za každou cenu,“ doplnila hrdá maminka. Podle ní Romaně pomohl nejen krátký sestřih, ale hlavně její upřímný úsměv. „Lidé mi říkají, že má prostě hezký kukuč,“ dodala s úsměvem.

Co nyní Romanu čeká, zatím netuší. Soutěž jí pomohla se zviditelnit. Jak sama říká, dlouho pracovala v asijských zemích, a proto by teď chtěla získat práci v Česku.

Hodonínsko mělo v soutěži ještě jednu účastnici

Darja Jacukevičová z Veselí nad Moravou se ale do úplného finále nakonec nedostala. Předvedla sice zajímavou disciplínu, ve které předváděla chodící a mrkací panenku, ale porotě to na postup do finále nestačilo. I když si dávala velké naděje, protože mnoho lidí z poroty jí řeklo, že by měla skončit v první trojce, smutná nebude. Jak totiž sama před soutěží řekla, chtěla si ji hlavně užít. „Mám jiné životní priority a cíle, nejsem omezená tím, jestli vyhraji,“ uvedla studentka střední oděvní školy ve Strážnici Darja, kterou letos čeká také maturita.