Letos peníze poputují do bzeneckého psího útulku nebo do Brna. Organizátoři by také chtěli přispět Onkoláčkům, sdružení rodičů onkologicky nemocných dětí. Těm by chtěli nakoupit potřebné věci.

Občanské sdružení DJs 4 Charity se tímto způsobem snaží pomoci potřebným. „Bylo nám líto malých dětí i zvířat, kteří jsou odkázaní na pomoc státu. Každý už jsme měli spoustu kontaktů a chtěli jsme pomoct," řekl jeden z pořadatelů, Jaroslav Zpěvák.

Výtěžek DJs 4 Charity vždy darují na předem vybrané projekty. „Skoro všichni účinkující zahrají jen za proplacení cesty, takže máme o to menší náklady," doplnil Zpěvák.

Návštěvníci se tentokrát mohou těšit i na novinky. Mezi ně patří česko-anglicko-ukrajinský projekt Prague Music Therapy.

Jedná se o živé vystoupení DJ, kterého doprovází saxofon, klarinet, bicí a elektronická bonga. „Zajistili jsme taky větší stany a mnohem lepší zvukovou kulisu," vypověděl Zpěvák.

Už stálicí je bazénová stage a nebude chybět ani čajovna či charitativní vinotéka. Na premiérový ročník zavítalo asi pět set lidí. Loni to už bylo třináct set.

Organizátoři očekávají, že o víkendu přijde pomoci ještě o čtyři stovky návštěvníků víc. „Podle Facebooku by se akce mělo hned první den zúčastnit dvanáct set lidí," upozornil Zpěvák. (hav)