„Nabízíme ubytování v pěti pokojích a všechny jsou rezervované už od loňského roku, kdy putování skončilo. Potřebovali bychom hotel,“ zasmála se Vladislava Lagová, která spolu s rodinou v Blatnici provozuje penzion Sauvignon.

Starosta obce a zároveň i člen Cechu blatnických vinařů Vladimír Hanák si zájem o akci pochvaluje a slova Lagové potvrzuje.

„Ubytování už lidé v Blatnici neseženou. Jsme za to rádi a je fajn, že má akce stoupající tendenci. Jezdí k nám i lidé z Mariánských Lázní. Překvapením pro nás ale je, že lépe než reklama účinkuje klasická šeptanda, kdy si lidé akci doporučí,“ zhodnotil Hanák s tím, že každý rok přibývají hosté ze Slovenska a mladí lidé. „Střední generace má stále stejné zastoupení. Celkově se ale lidé víc zajímají o to, jak se víno vyrábí. Zajímá je to,“ doplnil.

Na návštěvníky letos čeká novinka v podobě instruktáže Víno a jídlo. „Příznivcům vína při ní vysvětlíme, jaké víno je k jakému jídlu vhodné. Kapacitu máme naplánovanou pro přibližně sto lidí. Vše bude i s ochutnávkou,“ pozval starosta.

Letošní Putování po Blatnických búdách, při kterém se otevře jednatřicet sklepů, se koná devatenáctého května.