Ještě čtvrtý měsíc po ukončení provozu tří poboček je slyšet nesouhlas v okolí ze zrušených přepážek. To je i případ bývalé pošty v Jilemnického ulici, v místní části Bažantnice. „Pobočka pošty tu měla zůstat, hlavně pro babičky a dědečky, co tady bydlí. Je katastrofa, když se takto šetří na našich lidech a ruší se pobočky České pošty. Pokud nebudu muset, tak na hlavní poštu nepůjdu, ať si tam tu frontu stojí pan Rakušan,“ řekl naproti bývalé pobočce v Bažantnici Milan Číhal.

Mírnější byla v tomto ohledu místní, která si naproti bývalé pošty přijela nakoupit do pekařství a představila se jako Naďa. „Mamince je třiaosmdesát let a chodila si sem vybírat důchod, ale nyní už na poštu nemusí, zařídila jsem, aby jí penzi posílali na účet. Prvotní dojem byl samozřejmě takový, že pošta v Bažantnici měla zůstat, žije tady hodně důchodců, a ti to mají na hlavní poštu poměrně daleko. Ale taky jsem pak očekávala, že bude chodit víc lidí na hlavní poštu, než je jich tam teď,“ svěřila se žena.

Lidé mohou v Hodoníně na poštu už jen na pobočku ve Velkomoravské ulici.
První den s jedinou poštou v Hodoníně: V Bažantnici nadávají všichni, zaznělo

I když lidé mohli využít služeb bažantnické pobočky naposled po více než šedesáti letech poslední červnový pátek, tak se zatím do těchto městských prostor ještě nikdo nenastěhoval ani v říjnu.

„Na pronájem prostor v objektu v Jilemnického ulici číslo 6 v Bažantnici, v němž byla pobočka České pošty, je aktuálně zveřejněn záměr pronajmutí nebytových prostor s termínem pro podání nabídek do 15. listopadu,“ informoval Deník mluvčí hodonínské radnice Josef Horníček. Minimální výše ročního nájemného je nastavená zhruba na 145 tisíc korun. 

Také bývalá nejmladší hodonínská pošta v obchodním centru Rozmarýnek v Brandlově ulici se klientům od začátku letních prázdnin zavřela. „Od srpna Integrovaná střední škola Hodonín nabízí tyto prostory k pronájmu – nabídky budou uzavřeny až po vyklizení prostor,“ přiblížil současný stav za jihomoravský krajský úřad Petr Holeček.

Zrušená pobočka České pošty v hodonínské místní části Bažantnice.
Jednání o poště v Bažantnici krachla, Hodonín odmítl placení všech nákladů

Jak připomněl, jde o budovu, která je částečně využívaná krajem zřizovanou školou k výuce gastrooborů s tím, že ale o prostory dosud využívané Českou poštou nemá škola pro výuku zájem. „Česká pošta má do konce listopadu termín na vyklizení prostor pobočky,“ doplnil Holeček.

Ani v pobočce na hodonínském vlakovém nádraží zatím zákazníci nové služby nenajdou. I když to vypadá, že oživení desetiletí využívaného prostoru se přibližuje.

„Česka pošta v souvislosti s oznámeným rušením poboček dala výpověď a objekt výpravní budovy v Hodoníne opouští. V současné době jednáme o využití prostor a jejich pronájmu s jiným subjektem. Vzhledem k tomu, že zatím probíhají jednání o využití prostor se zájemcem, nebudeme v současné chvíli poskytovat další podrobnosti,“ sdělil mluvčí Český drah Petr Šťáhlavský s tím, že více informací bude možné poskytnout až ve chvíli, kdy dojde k uzavření nájemní smlouvy s novým nájemcem.