Práce jsou tak nyní v plném proudu v úseku z Dubňan do Hodonína, který měří přes tři kilometry. „Dochází k sanaci trhlin. Celková hodnota opravy je téměř čtrnáct milionů korun," sdělila mluvčí krajského úřadu Eliška Windová.

V navazující pětikilometrové části za Dubňany směrem na Mistřín se v současnosti opravují trhliny a vylepšují kraje silnice. Tady náklady dosahují více než dvaadvaceti milionů korun. „Práce na obou stavbách mají být dokončené na začátku srpna," doplnila mluvčí.

Hejtman zároveň upozornil, že se chystá ještě další novinka v okolí bývalého hornického města. „Půjde o opravy pro Dubňany strategické silnice směrem na Mutěnice, z níž se odbočuje do areálu vinných sklepů Pod Dubňanskú horú. V příštím roce se má zahájit projektová dokumentace," upozornil krajský zastupitel a bývalý místostarosta Dubňan Václav Novák, který se kontroly také účastnil.

Jako poslední prověřila nový most u Milotic. „Bude průjezdný nejspíše už v půlce října. Jeho oprava vyjde na necelých šest milionů korun," dodala Windová.