Královna Blanka I. bude hlavou pohádkového státu, který vzniká v Hodoníně. Mezi dvořany země nazvané Vodní království nebude chybět řada známých osobností, například ceremoniář Jan Čenský nebo královský loučí Václav Vydra.

„Chtěli jsme vytvořit fikci, pobavit lidi pohádkovou hrou,“ vysvětlil duchovní otec Vodního království Petr Hruška. Založení pomyslné monarchie bude součástí oslav 780. výročí udělení městských privilegií Hodonínu.
„Pokud se to ujme, mohlo by to být zatraktivnění města, jedna z věcí, která se lidem vybaví, když se řekne Hodonín,“ míní starosta Lubor Šimeček, který bude v království hrát roli purkmistra.

Královnou se stane Blanka Javorská, modelka a finalistka České miss 2007.
„Ten projekt se mi líbil a jsem ráda, že můžu něco udělat pro své město,“ vysvětlila budoucí královna.

Lidé ji poprvé uvidí při zahájení sezony na moravním jezu 1. května. Slavnostně korunována pak bude 19. července. Na ten den chystá organizační štáb průvod od radnice k jezu, historickou show a jarmark, spoustu zábavných her a na závěr muzikál na vodě. Hodonín se tak připojí k mnoha městům a regionům, které mají vlastní království, panství nebo říše.

Nejznámější je Valašské království, mezi největší patří Jihočeské pohádkové království.
Vznikla ale i řada pomyslných městských státečků, jako bude ten hodonínský. Existuje dokonce mapa, která takové monarchie zachycuje.
Na rozdíl například od Valašského království, jehož návštěvníci mohou získat pas a s ním také řadu výhod třeba v místních restauracích, nechystá Vodní království v Hodoníně žádné podobné aktivity. Alespoň zatím se chce zaměřit vyloženě na kulturní a zábavné akce. „Jde nám o rozšíření kulturní nabídky, připomenutí historie a atrakci pro turisty,“ řekl ředitel Městského kulturního střediska v Hodoníně Zdeněk Grombiřík.

„Je to určeno pro všechny lidi. Budeme rádi, když přijdou a budou si s námi hrát,“ upřesnil Hruška.
Vodní království má už teď řadu symbolů. Patří k nim třeba zakládací listina nebo erb, který vytvořili pracovníci Masarykova muzea.
„Protože se jedná o hodonínské království, vycházeli jsme z erbu Hodonína a k němu jsme přidali symbol vody,“ vysvětlila Miriam Slavíková z Masarykova muzea.

Korunu a žezlo navrhli mladí studenti oboru bižuterie z Jablonce nad Nisou, oblečení pro královnu připraví oděvní učiliště ve Strážnici.
Mezi dvořeny pak nebudou chybět další osobnosti. Například královským číšníkem bude Stanislav Hložek a královským stolníkem Martin Zounar.

Pohádkovou slavností 19. července historie království neskončí. Autoři projektu chtějí podobné akce pořádat každoročně a pokud bude mít jejich nápad ohlas, nevylučují, že Vodní království rozšíří i o další aktivity.