V neděli jedenáctého března se bude hrát i v mikulčickém kulturním domě, a to od 17.00. „Zavítá k nám přední světový chůdoherec Lennoire Montaine s vynikající komedií Don Quijote de la Ancha. Představení přináší pohodu a spoustu smíchu, také však potěšující dárečky,“ zvou na volnou verzi Cervantova románu mikulčičtí pořadatelé.

Toto představení se hrálo již ve třinácti zemích a je nastudované v pěti světových jazycích. Premiéra se konala už v roce 1988 v Brně, v bývalé kapli řeholních sester. Počet repríz už dávno přesáhl tisícovku. Inscenace se stala legendární, stejně téměř jako její slavná předloha. Před více než dvěma roky se hrála například i ve Velké nad Veličkou. „Názornost, atraktivnost, spontánnost, lidový humor a především přirozená hravost. Výsledkem toho je pocit radosti z odkrývání a sdílení vzájemného vztahu mezi hercem a divákem, radost ze společné účasti na tvorbě okamžiku, která je umocněna prožitkem hybatelské síly ušlechtilého donkichotství,“ napsal o hře literární vědec Jan Skutil.

Divadlo Klauniky získalo s Donem Quijotem již pěknou řádku ocenění, například na na celostátním festivalu humoru a satiry či evropském festivalu uměleckých agentur. „Patří k nejoriginálnějším zpracováním Donquijotské tematiky právě díky souvislosti s naším velkým myslitelem Komenským, o čemž svědčí nadšené ohlasy ve španělském tisku,“ dodává divadlo na svých webových stránkách.