„Zájem neustále roste. Už nyní máme obsazený příští rokčník. Už nyní víme, kdo bude v Plžích účinkovat příští rok. Soubory jsou rády, že se do Petrova mohou vrátit,“ uvedla za organizátory Tatiana Pálenská.

Jak doplnila, v Plžích se každý rok objevují soubory z celé republiky. Své zastoupení má vždy například Valašsko. „Problém je například s oblastí Jižních Čech, které nemají tak velký potenciál. Naopak Praha má ale dost soutorů. Zastoupená je ale především severní Morava a samozřejmě i jižní Morava,“ dodala Pálenská.

V letošním jedenáctém ročníku se mohou návštěvníci těšit na soubory Radovan – Pozdní sběr z Napajedel, senioři souboru Dúbrava z Dubňan, Vítkovští sokoli a cimbálová muzika Odra z Ostravy, Pilky ze Lhoty pod Ondřejníkem, VSPT Rusava – senioři z Bystřice pod Hostýnem a sólisté manželé Stanovští a Slovácký krúžek z Prahy. Jako hosté ze Slovenska se tentokrát představí Kubánkův sen – senioři SLUK z Bratislavy, senioři souboru Dopravár z Bratislavy, ženský pěvecký sbor Kmotry a heligonkáři z Detvy. Program odstartuje v patnáct hodin ve vinařském areálu Plže.

Po skončení hlavního pořadu bude hrát k tanci i poslechu cimbálová muzika a doprovodné muziky zúčastněných souborů.