Ta totiž v současné době opravuje bufet v nemocničním areálu. „Součástí podmínek pro firmy ucházející se o pronájem bufetu bude i dovoz a roznáška širokého sortimentu přímo na oddělení nemocnice,“ prozradil ředitel nemocnice Antonín Tesařík, jakou novinku pro pacienty jeho zdravotnické zařízení už za pár týdnů chystá.

Až bude podle něj moderní zóna u dětského oddělení v blízkosti bývalého hlavního vchodu hotová, budou si moci pacienti posedět na kávě či zákusku nejen uvnitř nového bufetu, ale dopřát si komfort také s posezením na čerstvém vzduchu na nově otevřené terase se stolečky a deštníky.

Terasa bude přitom sloužit jak pacientům a jejich návštěvám, tak také nemocničnímu personálu.

Jak také Tesařík uvedl, o pronájem se zatím uchází celkem pět místních firem. Podle jeho slov bude moderní bufet nabízet široký sortiment služeb včetně domácí minipekárničky čerstvého pečiva, studené kuchyně, prodeje balených potravin, nápojů i sladkostí. Pacienti si podle Tesaříka budou moci v bufetu objednat podle chuti i z interních telefonních přístrojů na jednotlivých odděleních.

„V době rozvozu jim pak objednané zboží přivezeme přímo k jejich nemocničnímu lůžku,“ slíbil. Už nyní nabízí nemocnice pacientům novou službu. „Je to rozvoz novin a tiskovin po jednotlivých odděleních,“ uvedl šéf hodonínské nemocnice. Součástí započaté rekonstrukce bude také vybudování nového sociálního zařízení.