Zaměřili se na taktickou, technickou a předlékařskou oblast a za přítomnosti časomíry jednotlivé týmy obodovali a později vyhodnotili vítěze. „Každé družstvo mělo na svůj pokus dvacet minut čistého času, aby vyprostilo zraněného člověka z havarovaného auta do bezpečí. Všem soutěžícím se tento základní a velmi důležitý úkon podařil. Situaci komplikovaly velmi vysoké teploty, které jednoznačně ztížily podmínky,“ přiblížil mluvčí hasičů Štěpán Komosný.

K převozu zraněného mladíka vyrazili tento týden profesionální i dobrovolní hasiči do lesa nedaleko Bílovic nad Svitavou.
VIDEO: Podívejte se na záchranu zraněného v lese. Na Brněnsko letěl i vrtulník

Pouze exhibičně se zúčastnila jednotka Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Strážnice z důvodu postavení profesionálů v týmu a jako hosté se dále představili i hasiči z Nového Města na Moravě.

Zdroj: se souhlasem HZS ČR

Celou soutěž vyhrála jednotka SDH Velké Opatovice s celkem 414 body. Druhé místo obsadila SDH Babice nad Svitavou s 352 body a jako třetí skončila jednotka SDH Brno-Soběšice s 320 body. „Cenami vítěze nejsou jen hodnotné a památeční dary, ale zejména zodpovědné reprezentování jihomoravských dobrovolných hasičů na celorepublikové soutěži, která se bude konat v Libereckém kraji,“ dodal Komosný.