„Akce je určená všem zájemcům ve věku od patnácti do pětatřiceti let. Ti mladší, ve věku mezi patnácti a osmnácti lety budou mít pobyt zdarma. Ostatní za něj zaplatí tři sta korun," sdělil za mikulčické Brďo Vlkany hospodář František Novotný s tím, že akce se koná od dvanáctého do devatenáctého srpna na táborové základně chata Kristýna v Javorníku u Velké nad Veličkou.

Brontosauři z Mikulčic začali tuto chatu stavět přibližně před šesti lety v době, kdy většina z aktivních členů ještě studovala a měla víc volného času, který mohli dokončení chaty věnovat. „Nyní už čas věnujeme především rodinám. I proto budeme rádi za pomoc dobrovolníků. Nemusí se bát žádné náročné práce, spíš je potřeba dodělat věci typu vybrousit obložení, či chatu natřít," doplnil Novotný.

Chata Kristýna, na které je sprcha s teplou vodou, kuchyňka, jídelna, dvě oddělené spací místnosti a suchá toaleta patří Městu Strážnice. Mikulčickým Brontosaurům ji pronajalo na dobu třiceti let. „Až bude místo hotové, stane se z něj ekologické centrum aktivit pro děti a mládež v přírodě," dodal Novotný.

U něj získají zájemci také více informací o akci samotné.

Za tajemstvím Filipova údolí je ojedinělá akce. Brďo Vlkani totiž obvykle pořádají tábory spíše v oblasti Čech, nebo u Náměště nad Oslavou. Letos zájemcům nabídne například i další ročník táboru Kimury, který se věnuje handicapovaným zvířatům. Kimuri Brontosauři pořádají od devatenáctého do šestadvacátého srpna v Pasíčku v Boru u Skutče. Více informací najdou zájemci přímo na webu Brďo Vklanů www.podluzi.brontosaurus.cz.