Na ušním, nosním a krčním, kde byl triážní prostor doposud, vzniklo plnohodnotné covidové pracoviště. „Díky tomu jsme získali nové kapacity a nová lůžka,“ vysvětlil mluvčí.

Od úterý navíc kvůli chybějícímu personálu došlo i k podstatnému omezení provozu na radiodiagnostickém oddělení, a to na deset dnů. To se týká mamografie a magnetické rezonance. „Samozřejmě prostor pro akutní vyšetření zůstává zachovaný,“ ujistil Zdražil.

Kvůli nedostatečným personálním kapacitám vyzvalo vedení nemocnice k pomoci možné brigádníky. „Rádi bychom využili výpomoci ideálně ze strany lidí, kteří mají zkušenosti ze zdravotnického provozu, tedy bývalé zdravotní setry, sestry na rodičovské dovolené či studenty zdravotnické školy. Výzvu jsme rozšířili i na veřejnost, a to i v návaznosti na hlídání dětí zdravotníků,“ sdělil mluvčí nemocnice.

Od středy se sice zavírají všechny školy s výjimkou škol mateřských. Pro děti pracovníků záchranného systému bude v Kyjově vyčleněna třída na základní škole J. A. Komenského.

Personální výpomoc by přivítala i hodonínská nemocnice, kde podle výzvy na jejím facebooku v pondělí aktuálně chybělo v provozu šestnáct sester.

Podle aktuálních čísel krajských hygieniků v hodonínském okrese po delší době nedošlo za posledních čtyřiadvacet hodin k nárůstu počtu covid pozitivním. Těch bylo k pondělní půlnoci 1262. Počet zemřelých v souvislosti s onemocněním novým koronavirem zůstává v regionu na čísle šestnáct.