Domanínský případ je jen poslední z řady. Prvním odvolaným starostou okresu Hodonín v tomto období byl už v roce 2007 Jiří Zdeněk z Nové Lhoty. Posledním a mediálně nejvíce propíraným odvoláním bylo to hodonínské, kdy v největším městě regionu Lubora Šimečka vystřídala Milana Grauová.

První změnou vedení v tomto volebním období, které v regionu zalarmovalo media, byl rozpad zastupitelstva v Terezíně v únoru 2008. Tři členové obecního zastupitelstva odstoupili a jako důvod uváděli špatnou komunikaci s vedením radnice. Protože obecních zastupitelů bylo i se starostkou Miroslavou Vykadalovou jen pět a chyběli náhradníci, nezbylo jí než požádat ministerstvo vnitra o vypsání nového termínu voleb. Ty se uskutečnily půl roku poté. Jako vítěz z nich a dalšího jednání vyšla původní starostka.

Brzy po rozpadu zastupitelstva v Terezíně se odehrál převrat ve Veselí nad Moravou. K tomu došlo v dubnu 2008. Město zvolilo nejen nového starostu, ale i novou radu, změnila se totiž vládnoucí koalice. Místo Martina Bedravy zasedl do křesla prvního muže města Jaroslav Hanák. Rozhodly hlasy nezávislých z původní koalice, místostarosty Viléma Reichsfelda z Veselské volby 2002 a Marcela Řimáka, jenž kandidoval za Veselskou perspektivu.

Ještě v roce 2008 přišel o místo na úřadě starosta Starého Poddvorova František Strýček. Na podzim jej vystřídala jeho sestra Marie Bůšková.

Hned v únoru 2009 se udály změny v Archlebově. Starostovi Janu Müllerovi vyslovili zastupitelé nedůvěru. Odvolali i místostarostu. Za prvního muže obce si pak zvolili Zdeňka Hasalu. Hlasování ovšem bylo těsné. Kuriózní pak bylo pokračování. Zastupitelé brzy poté rozhodli o tom, že se na post starosty má vrátit opět Müller a Hasalu odvolali.

Na přelomu let 2009 a 2010 se pak vyhrocovala situace na hodonínské radnici. Vše skončilo na konci ledna odvoláním Lubora Šimečka. Pro jeho odstoupení se rozhodli i jeho spolustraníci.

Nejnovější případ je z Domanína. Starostu odvolali sedmého května.

Odvolání starostů: 2006–2010

Červenec 2007 – Nová Lhota

Únor 2008 – Terezín

Duben 2008 – Veselí n/Mor., více čtěte ZDE

Září 2008 – Starý Poddvorov, více čtěte ZDE

Únor 2009 – Archlebov, více čtěte ZDE

Březen 2009 – Archlebov, více čtěte ZDE

Leden 2010 – Hodonín; více čtěte ZDE

Květen 2010 – Domanín; více čtěte ZDE