„Paní Vedralová má bohaté zkušenosti jak z vedení sociálních věcí, tak ze zdravotnictví. Je vysokoškolačka a předtím zdravotní sestra, což si myslím, se vhodně doplňuje,“ sdělil ve středu Hodonínskému deníku Rovnost náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Marek Šlapal.

Podle něj nová ředitelka nastoupí od května. „Naplánovala si zahraniční stáž v dubnu. Rozhodli jsme se to akceptovat,“ vysvětlil náměstek.

Do té doby bude dál vést Domov na Jarošce Vladimíra Křížková, kterou jihomoravští radní pověřili řízením od prvního ledna tohoto roku. Ta je ale především dlouholetou ředitelkou Domova pro seniory v hodonínské místní části Bažantnice. Jarošku převzala po té, co tady skončila bývalá ředitelka Jana Matušinová.

Podpora zaměstnanců

Její zpětvzetí odstoupení z funkce ředitelky totiž radní nepřijali. To i přesto, že její setrvání ve vedení podpořili i zaměstnanci. „Za krátkou dobu dvou dnů jsem neměla možnost ověřit si důvod pochybení, které mi bylo zřizovatelem sděleno. Následně jsem obdržela vyjádření nezávislé firmy zabývající se veřejnými zakázkami, že jsem nepochybila. Po poradě s právníkem jsem proto rezignaci odvolala,“ vyjádřila se nedávno pro Deník Matušinová.

Ta se následně přihlásila i do výběrového řízení, v němž mezi čtyřmi kandidáty zvítězila u většiny členů výběrové komise Silvie Vedralová. Jejich volbu potvrdili v pondělí jihomoravští radní.