Ředitelský post na Jarošce se zdá být poněkud zakletý. Za poslední čtyři roky a tři měsíce tady dojde už k páté změně šéfa.

Na post ředitele ale neusedne vítěz konkurzu, do které se přihlásil jen dva kandidáti. „Jedna z přihlášených bez udání důvodů odstoupila před konáním výběrového řízení. Druhý kandidát prošel výběrovým řízením, byl doporučen radě Jihomoravského kraje, ta jeho nominaci posvětila a byl jmenován ředitelem,“ přiblížila na dotaz Deníku vývoj v posledních měsících krajská radní pro rodinnou a sociální politiku Jana Holomčík Leitnerová.

V nejhorším stavu je na hřbitově v Hodoníně zřejmě tento chodník ve staré části. Minimálně v roce 2024 se ale opravy nedočká.
Opravy chodníků v Hodoníně: bída v centru s otazníkem, hřbitov má letos smůlu

Spolu s kolegy radními dokonce v půli února už novému řediteli stanovili plat, a to od prvního března. Ani k jeho první výplatě ale už nedojde. „Po jmenování dostal tento ředitel ještě jinou pracovní nabídku, upřednostnil ji a vzdal se pozice na Jarošce,“ sdělila radní.

Na to také radní tento týden reagovali. „Rada Jihomoravského kraje pověřila řízením jednu ze současných zaměstnankyň, která dlouhodobě působí na vedoucí funkci v organizaci a má dostatek zkušeností na řízení organizace,“ uvedla Holomčík Leitnerová.

Domov na Jarošce v Hodoníně poskytujeme celoroční pobytovou sociální službu domov se zvláštním režimem lidem s duševním onemocněním.Domov na Jarošce v Hodoníně poskytujeme celoroční pobytovou sociální službu domov se zvláštním režimem lidem s duševním onemocněním.Zdroj: Deník/Petr Turek

Jak sdělil poslední den coby ředitel Jarošky Václav Polách, následující den má být do funkce uvedená Lenka Sečkařová, která je v Domově na Jarošce vedoucí úseku přímé péče. „Jarošku perfektně zná. Myslím si, že jde o dobrou volbu do doby, než se uskuteční případně nové výběrové řízení,“ řekl Polách s tím, že právě zabezpečuje objekt S-centra.

V hodonínské sportovní hale začala velká modernizace.
Sportovní hala v Hodoníně bude uzavřená, začala v ní rozsáhlá modernizace

Ten už má také přestěhovanou kancelář do centra města, do Rodinovy ulice, kde bude mít zatím i s novým technikem štáb pro obnovu S-centra, které má poskytovat péči pro sto dvacet klientů. Vedení kraje na úterní radě proto schválilo vypsání veřejné zakázky za 475 milionů korun. „Stavební povolení by mělo být v tomto případě nahrazeno uzavřením veřejnoprávní smlouvy, která urychlí zahájení stavby. Smlouvu se zhotovitelem bychom chtěli podepsat do konce dubna. U této investiční akce půjdeme cestou využití metody BIM - informačního modelování budovy při výstavbě. Klienti by se do S-centra mohli vrátit v listopadu nebo prosinci příštího roku,“ uvedl ve středeční tiskové zprávě krajský radní pro investice Vladimír Šmerda.

O poslední výběrové řízení na ředitele Domova na Jarošce se zajímala také Transparency International, a to kvůli odůvodnění psychologického testování uchazečů, kdo je bude zajišťovat a také žádala o seznam členů výběrové komise. Na první otázky krajský úřad odpověděl, ale u složení komise bylo stanovisko zamítavé. „Povinný subjekt shledal důvod k odmítnutí poskytnutí požadovaných informací, a to ochranu osobních údajů členů výběrové komise,“ stálo v odpovědi s podpisem vedoucího odboru kancelář ředitele krajského úřadu Martina Koníčka.