Prokouknout by mělo celé okolí domova. „V domově je spousta dětí a dosud jsme pro ně neměli žádný kvalitní venkovní prostor, kde by si mohly hrát. Plánujeme jak vybudování houpaček, skluzavky, houpadel, domečku či pískoviště, tak i nového altánku. Zároveň chceme postavit dřevěnou boudu pro uskladnění hraček pro děti,“ nastínila vedoucí domova Blanka Mahdalová.

Vše by mělo vzniknout ve stávajícím areálu domova. Začít by pracovníci charity chtěli už na jaře. „Celkové náklady by měly činit kolem sto tisíc korun. Peníze na realizaci tohoto záměru budeme mít čistě z plateb, které jsme od ubytovaných lidí získali,“ doplnila Mahdalová.

Domov pro matky, ale i otce v tísni je využitý na sto procent. „Máme přeplněno. Aktuálně je u nás třináct dospělých a jednatřicet dětí. Donedávna byl u nás i jeden tatínek. Ten si ale nyní našel vlastní bydlení, takže tu jsou nyní výlučně maminky s dětmi,“ nastínila vedoucí.

Původní domov pro matky v tísni funguje už od roku 1997, před třemi roky ale získal na Hradišti zbrusu novou budovu. Od té doby je domov téměř stále zcela plný. Před dvěma roky získal ocenění odborného časopisu Sociální péče v podobě druhého místa za vysoce kvalitní práci pro lidi ohrožené sociálním vyloučením.