„Právě sem jede fréza, ta pak vyfrézuje asfalt. Ještě dnes zbouráme svodidlo. Pak budeme pokračovat zábradlím. Půjdeme asi metr do hloubky. Nosníky zůstanou, ale udělá se nová betonová deska i opěry,“ popsal v pondělí dopoledne postup prací stavbyvedoucí Stanislav Bohůn.

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková Deníku řekla, že pracovat se bude po polovinách silnice. S tím souvisí i uzavírka a uzavření vjezdu do Hodonína přes most.

Ve středu odpoledne se u Hodonína stala vážná nehoda.
Řidiče u Hodonína vyprošťovali hasiči. Těžká nehoda uzavřela rušnou silnici

„Jeden směr pojede po silnici třetí třídy III/42222,“ vzkázal mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.

Do Hodonína se tak řidiči ze silnice I/55 dostanou sjezdem u křižovatky v blízkosti čerpací stanice OMV, a to při odbočení na Lužice. Tamní Bojanovickou ulicí se pak auta dostanou do Hodonína na Velkomoravskou ulici a u zahrádkářské kolonie Kapřiska se napojí na silnici I/51, tedy na tah na Slovensko. Naopak výjezd z Hodonína po silnici I/51 je jednosměrný.

Zdejší most si vyžádal opravy zejména kvůli špatné izolaci, zatékání a s tím související degradaci přemostění. Stavební firma má na rekonstrukci a zprovoznění 105 dnů. Most tak má být opravený zhruba do konce září.