Veselský kouč Miroslav Slovák tentokrát neměl k předvedené hře žádné zásadní výhrady. Mladé panenky potvrdily roli favorita a soupeře z východních Čech jednoznačně přehrály. „Podali jsme velmi dobrý kolektivní výkon. Soupeř nám umožnil hrát naše nacvičené věci. Holky opravdu plnily na palubovce to, co měly," uvedl Slovák.

Jeho tým si hned v úvodu vytvořil náskok, který až do konce utkání navyšoval. První poločas vyhrály Jihomoravanky 14:9. I po přestávce hráčky Veselí na palubovce kralovaly. Svoji převahu dokázaly vyjádřit i gólově. „Dařilo se nám kombinovat i proměňovat vyložené šance," řekl Slovák.

Ten dal příležitost proti Pardubicím celému týmu. Mladé házenkářky se trenérům odvděčily a kromě jedné hráčky se všechna děvčata zapsala mezi střelkyně. „Jmenovitě musím za velmi dobrý výkon, přístup a nasazení v utkání pochválit Řezáčovou, Smetkovou, Balážovou, Lekešovou, Bystřickou, Klempířovou, Soldánovou, Mikeskovou, Kožuchovou a Lukšíkovou," pronesl Slovák.

1. liga starších dorostenek:
HK Veselí nad Moravou – DHK Pardubice
32:23 (14:9)

Nad všemi čněla právě střední spojka Lukšíková, která byla stěžejní hráčka slováckého celku. Naopak zdravotní problémy trápily Annu Balážovou. Ta odstoupila kvůli problémům se zády z pátečního tréninku již po deseti minutách. „Tentokrát jsme ji více šetřili. Bohužel jsem ji musel občas nasadit, protože než jsme soupeři výsledkově odskočili, bez ní nám to nešlo," řekl Slovák.

Úplně fit nebyla ani pivotka Adriana Kožuchová, která se zranila na reprezentačním srazu dorostenek. „Týden měla kvůli bolavému palci pauzu. Ale naštěstí se dala do utkání do kupy a podala taky slušný výkon," řekl Slovák.

Pardubice se sice na Horňácku snažily, ale proti fungujícímu domácímu týmu neměly nárok. „Byl to hratelný soupeř. Jsem rád, že jsme splnili roli favorita a že si zahrála všechna děvčata," uvedl Slovák. Ten reprezentační přestávku využil k vyladění formy. Mladé Veselanky si místo tréninku zahrály v Kunovicích, kde remizovaly s druholigovými ženami posílenými o Lenku Flekovou 29:29. V polovině dubna čeká Jihomoravsky mezinárodní turnaj v Praze, kde budou obhajovat loňské třetí místo. „Pokusíme se tam uspět. Holky potřebují hrát. Utkání je lepší než pět tréninků," dodal Slovák. Ještě předtím čeká na starší dorostenky Veselí utkání v Písku.