Ve Znojmě využívají server modrykonik.cz. Bazar se koná na jaře a na podzim v jízdárně Louckého kláštera. „Přednostně zde prodávají matky zaregistrované na webovém serveru,“ řekla Libuše Drozdová z pořádající Agentury Sluníčko. Další bazar se koná v sobotu sedmého října.

Prodávající zaplatí poplatek čtyřicet korun a připraví si zboží. Především dětské a kojenecké oblečení, hry a hračky, potřeby pro těhotné, kojící, nosítka, odrážedla, kočárky a sportovní potřeby. „Výhoda je, že rodinám pomáháme ušetřit peníze v rodinném rozpočtu. Neprodané věci mohou matky darovat rodinám v nouzi,“ popsala přínos akce Drozdová.

Ilustrační foto.
Zátah. Cizinecká policie zadržela desítky nelegálních pracovníků z cizinců

Počet nakupujících podle ní roste, nyní ho odhaduje na šest set. „Neustále přidáváme stolky a lavice pro prodejce. Teď jich máme nahlášených osmatřicet, kapacita je čtyřicet,“ zhodnotila Drozdová.

Centrum pro rodinu Knoflíček upřednostňuje jiný systém. Ženy zboží vybalí a po skončení akce jim organizátorky vydají peníze za prodané kusy. Akce se koná na jaře a na podzim v prostorách centra v Dubňanech na Hodonínsku. „Burzu pořádáme už druhý rok. Jezdí sem nakoupit a prodat maminky ze širokého okolí, letos i ze Slovenska,“ oznámila organizátorka akce Helena Ševčíková.

Pravidelně na dětských burzách nakupuje i prodává například Anna Tomanová z Hodonína, která má dvě děti. „Další už neplánujeme, proto se potřebuji oblečení zbavit. Bazárky jsou nejjednodušší forma,“ ocenila Tomanová.

Ilustrační foto
Zdravotní sestry dostanou přidáno. Kraj rozdělí nemocnicím 35 milionů