Letošní ročník, který se poprvé uskutečnil devětadvacátého února, si nenechal ujít ani tradiční návštěvník Bruno Vacenovský. „Pracoval jsem dlouhé roky v Mnichově, v Berlíně a byl jsem i v Rakousku a Rusku, ale mám rád tyto přírodní dary Slovácka. Jsem sem dorazil ale už po páté, vždycky si přes udělám volnou chvíli, abych pokoštoval tuto slováckou pochutinu a pochutnal si,“ svěřuje se pravidelný návštěvník.

Na tácek si nakládá jeden vzorek vedle druhého, a to už několik vyzkoušel. Vybrat si může ze čtyřicet různých drkotin, především z Milotic a okolí. Jedna ze specialit z vepřových nožiček je dokonce ze sousedního Zlínského kraje. „Letos si lidé mohou pochutnat na rekordní nabídce. Dokonce jsme drkotiny sváželi, a to od sousedů z Vacenovic, Ratíškovic nebo i od našich důchodců,“ říká starosta milotických dobrovolných hasičů Jiří Sochor. Kromě huspenin, je si letos příchozí vybírají i z nejpestřejší nabídky pomazánek, padesáti.

Také výstava pálenek a likérů se opět rozrostla. O to víc zájemců se před výkladní skříní zkapalněného ovoce tísní. „Je tady sto šedesát vzorků různých destilátů. Když jsme začínali, tak jich bylo jen čtyřiačtyřicet, další rok šestašedesát, pak sto a tak jich přibývalo,“ vzpomíná Sochor. Sám připravil různé likéry, například s vůní levandule či chutí borůvek, máty či mandlí.

Především ale Milotičtí na drkotinu lákají, nabízí a také inspirují. Před několika měsíci tak hasiči v blízkém Vracově uspořádali první košt této vepřové speciality. „Vaříme klasickou drkotinu. Zeleninu vyvaříme zvlášť v pytlíku. Dáváme do ní kolena, kůže a samozřejmě kotky. Bývala to tlačenka chudých,“ popisuje starosta vracovských hasičů Michal Plášek tradiční recept. Jeho provedení má za sebou i velký úspěch. Na loňském drkotinovém festivalu v Miloticích si Vracovští vyvařili stříbro.

To se jim letos obhájit nepodařilo. Hosté koštu tentokrát dali přednost jiným. Díky jejich hlasům skončil na třetím místě Josef Zaňát se vzorkem 25, na druhé příčce Kamila Prágrová s dvojkou 2 a zvítězil Josef Žurovec, jehož drkotina dostala symbolické číslo 1. „Košt pomazánek vyhrála Jana Plášková s pomazánkou Sloní žrádlo, na druhém místě byla Martina Kozumplíková s česnekovou pomazánkou a na třetím místě pak Kristýna Boorová s tuňákovou pomazánkou,“ sdělila dokumentátorka milotických hasičů Erika Sochorová.