Jindřichův Hradec je doslova protkaný hladinami rybníků, řek i potoků, což ho řadí mezi rybářské ráje naší země. Že si odsud ale Drtiči odvezou tak tučný úlovek v podobě devítibrankového vítězství, to asi netipoval ani jejich nejskalnější fanoušek, neboť tým Vajgaru ještě stále pomrkával po účasti v bojích play–off. Podle toho vypadal i úvod střetnutí, ve kterém domácí deklarovali touhu obrat favorita o body a po velkém náporu šli už ve čtvrté minutě do vedení. To navrátilec Barus vyrazil Přibylovu dělovku pouze na hůl Voříška a ten neměl problém rozvlnit síť. Rychlý hokej pokračoval šancemi na obou stranách, přičemž ve 14. minutě domácí zadáci zapomněli na Kučeru, jenž puk chytře podél tyčky propasíroval za Kubešova záda – 1:1.

I ve druhém dějství byla hodně důležitá čtvrtá minuta hry, kdy ale pro změnu hostující útočník Špok napřáhl z hodně ostrého úhlu a zaskočil všechny včetně brankáře. Padesát vteřin poté se poprvé o slovo přihlásil dvorní střelec hodonínského mužstva Vladimír Stejskal a hosty nasměroval do trháku, ze kterého se již Vajgar nevzpamatoval. Hodonín rázem získal křídla a s nimi i prostor na ledě a další kopu šancí, které také s vděčností proměňoval.

„V tomto úseku hry jsme totálně propadli a po hrubých chybách jsme inkasovali laciné góly. Hosté nás úspěšně napadali, naopak my jsme protihráče nedokázali pokrývat a rázem jsme měli problém," popsal patrně rozhodující okamžiky duelu jindřichohradecký kouč Ladislav Kolda. Nic platná domácím nebyla ani krátká přesilovka, kterou ovšem po pár vteřinách zhatil Mařík, jenž také putoval za katr. Ve 32. minutě znovu prokázal kvality slovácký kanonýr Stejskal, který nadvakrát překonal svého bývalého spoluhráče v brance Vajgaru, a tečku za druhou třetinou udělala pohledná akce s trefou Kříže – 1:5. Bylo jasné, že posledním impulsem pro domácí může být jen výměna brankářů a k té také došlo v následné přestávce, když Kubeš uvolnil své místo Krásnému.

„Vajgar jsme od druhé třetiny do žádných velkých šancí nepustili a pak už bylo otázkou jen to, jakým výsledkem zápas skončí," chválil své borce Miroslav Barus, hodonínský kormidelník. Zároveň kvitoval, že zbytek rozhodnutého duelu nevypustili a až do závěrečné sirény jasně dominovali. To ostatně potvrdil už ve 41. minutě řízný bek Pokorný, který Krásného „načal" dělovkou zpoza kruhů. Ještě pořádně nerozhýbaný gólman se pak zaskvěl zmařením Stejskalovy tutovky, o hatrick ho ale nepřipravil. Po sedmé brance Fiedlera si vzal Vladimír Stejskal slovo ještě v 58. minutě a tím, kdo sečetl a podtrhl celkový účet Hodoňanů, byl Petr Peš. Zklamaného trenéra Koldu mohlo těšit jen to, že jeho svěřenci nemuseli pít hořkou desítku. „Do třetí třetiny jsme zapojili všechny hráče a je škoda, že Krásný tak brzy inkasoval. Výsledek je ovšem katastrofální a ukazuje na špatnou psychickou odolnost našeho týmu," dodal hořce.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec – SHK Hodonín

1:9 (1:1, 0:4, 0:4)

branky a nahrávky: 4. Voříšek (Přibyl, Mařík) – 14. Kučera (Kříž, Procházka), 24. Špok (Kučera, Kříž), 25. Stejskal (Peš, Jurásek), 32. Stejskal (Peš, Jurásek), 40. Kříž (Špok, Kučera), 41. Pokorný (Špok, Kříž), 51. Fiedler, 58. Stejskal (Kučera), 59. Peš (Jurásek, Skočovský).

Rozhodčí: Battěk – Nepomucký, Žemlička. Vyloučení: 4:5, navíc Chmel (JHR) 10 minut + OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 30:54.

Sestavy:

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kubeš (40. Krásný) – Procházka R., Maryška, Tržil, Popelka, Tupý, Voříšek, Kupec, Chmel, Zvoník, Kohút, Přibyl, Sekera, Mazanec, Dvořák, Ištvánik, Kocar, Mařík, Jasanský, Záhora, Tomšík.

SHK Hodonín: Barus (Zavadil) – Charvát, Smetana, Procházka T., Kříž, Fiedler, Špok, Stejskal, Skočovský, Pokorný, Svoboda, Šťastný, Směřička, Peš, Sajdl, Jurásek, Popela, Kučera, Miklík

EDUARD MEZERA