„Je tu dřevo v úplně všech podobách, to znamená od hudebních nástrojů, přes to, jak se zpracovává v lese, stavby nebo umění ve dřevě. Letos jsou největším tahákem spíš odborné věci,“ informoval organizátor Zdeněk Kaňa.

Návštěvníci se tak mohli podívat například na praktickou ukázku s názvem Jak nehoří dřevostavba. Při té nechali organizátoři shořet menší dřevěný domek.

„Dělalo se to proto, že lidi mají nedůvěru k dřevostavbám, a protože by se mělo stavět ekologicky, energeticky a úsporně. Vyšlo nám to, co jsme předpokládali a to je, že požární odolnost je podstatně větší, než vychází ze zkušeben,“ doplnil Kaňa.

Festival, který trvá už od čtvrtka začala vernisáž děl řezbářů z okolí. Během celého festivalu se zároveň prezentovalo i Lesní odborné učiliště ze Bzence, které ukázalo řezbářská dílka svých studentů. Někteří žáci také předváděli odborné dovednosti, například práci s pilou. V pátek oživil akci rockový festiválek, na kterém se představili opět především okolní kapely. Vrcholem večera bylo vystoupení Viléma Čoka. Sobota už poté patřila folkloru, a to jak moravskému, tak i slovenskému.

Více v pondělním vydání Hodonínského deníku Rovnost