Tak to už bude zřejmě začátkem června v Dubňanech minulost. V Nádražní ulici totiž město vybuduje letos celkem třicet čtyři nových parkovacích míst.
„Spolu s nimi vybudujeme rovnocenně také chodníky po obou stranách. Ty staré už mají své odslouženo,“ upřesnil starosta Dubňan František Tříska.

Parkovací místa souběžně se silnicí, jako je tomu i na jiných dubňanských ulicích, zamezí podle starosty nežádoucímu parkování na vozovce.

První fáze projektu od křižovatky s Hodonínskou ulicí po Náměstí 15.dubna vyjde město asi na tři miliony korun. „Chtěli bychom pokračovat dál na Mutěnice, ale zda budou peníze, to prozatím nevím,“ posteskl si Tříska. Starosta nepředpokládá, že by ulici kvůli stavebním pracím, které započaly před několika dny a potrvají ještě do začátku června, úplně uzavřeli.

„Každopádně je tu třeba zvýšené opatrnosti řidičů i chodců,“ dodal Tříska.

Lidé v ulici výstavbu parkovacích míst, z nichž dvě budou vynahrazena i vozíčkářům, velmi vítají. Domnívají se však, že ruku v ruce s výstavbou chodníků měla jít i oprava kanalizace.

„Bude tam zřejmě nějaký problém, silnice u autobusové zastávky se totiž místy doslova propadá,“ varoval před možnými komplikacemi místní starousedlík.