Krom toho pořadatelé nachystali na letošní jednačtyřicátý ročník i kratší trasy. Pro pěší třicet, patnáct a deset kilometrů, pro cyklisty padesát, třicet, patnáct let a deset kilometrů. Cíl a ukončení pochodu je v Campu Josef od 12.00 do 19.00. 

Startovné pro dospělé činí padesát korun, děti do patnácti vyrazí na pochod zdarma. Dubňanský pochod vznikl už v roce 1963. „Původní název pochodu byl Dubňanská stovka Moravským Slováckem a šla se pouze trať sto kilometrů za čtyřiadvacet hodin," přibližují historii pochodu na Facebooku pořadatelé.

Akce vznikla jen tři měsíce po prvním stokilometrovém pochodu v Československu. Zakladateli pochodu jsou Zora Hollanová a Tomáš Purek, který se pochodu účastnil od prvního ročníku. Od roku 1997 se poprvé do akce zařadily i cyklotrasy. Letos je spolupořadatelem i občanské sdružení Parkinson Slovácko. „Stojí za to zkusit dát dohromady zdravé i nemocné. Připravujeme do místa cíle pochodu materiály informující o nemoci, informační videa, případné diskuse o nemoci i soutěže pro děti," uvedl na webových stránkách sdružení Jan Škrkal.