Pohádková komedie se přitom v Karlíně hrála poměrně spontánně. „Režisérka čejčského divadla řekla, že by k nám přijeli. U nás se už dlouho nic nehrálo a starší mají problémy někam zajet. Je akorát škoda, že nám omarodil Horní konec," posteskla si starostka obce s dvěma sty obyvateli.

Téměř polovina jich dorazila na Mrazíka v podání čejčského divadelního kroužku Duha. „Na jiné pohádky chodí asi tak polovina toho, co na Mrazíka. Vybrali jsme si ho proto, že jsme chtěli něco živého a srandovního," pousmála se režisérka Barbora Prýglová s tím, že šlo zřejmě o jejich poslední vystoupení unikátního zpracování známé ruské pohádky.

Včera se smáli jak ti malí, tak velcí. Líbila se například Ivanova hláška: „To se mu to běhá, když má mladší nohy, dědeček." A starším ročníkům cukaly koutky při jiné průpovídce: „Už vím, kde Nastěnku najdu, ve vinohradě." Pobavilo také leknutí hlavní hrdinky, když ji Mrazík překvapil coby úchyl. Loupežníci zase čarodějnici nazvali nejkrásnější holkou z ošklivince. „Se staršími členy kroužku jsme připravili i humor pro dospělé, s těmi menšími hrajeme vyloženě pohádku," svěřila se režisérka. Duha se představila v Karlíně i v pestrých kostýmech. „Děláme si je sami nebo je sháním po známých a také je šijí maminky. Kulisy jsou také naše vlastní," dodala Prýglová.