Zatím ale shánění peníze. Předpokládané náklady se totiž vyšplhaly z původních čtyřiceti na současných sedmdesát milionů korun. „Projektant stihl i vyřídit stavební povolení. Podala se v termínu žádost o dotaci z operačního programu životní prostředí,“ sdělil místostarosta Ladislav Ambrozek.

Maximální výše podpory dosahuje ale jen necelých dvaceti milionů. „Zjistili jsme, že Jihomoravský kraj podpořil Dům přírody ve Veselí. Budeme rádi, kdyby se podařilo podporu vyjednat i pro hodonínský Dům přírody. Jen expozice je za deset milionů,“ přiblížil další krok místostarosta.

Nová stavba má být nejen klasickým návštěvnickým střediskem, které nahradí stávající centrum ekologické výchovy, ale i ukázkovým nízkoenergetickým objektem z přírodních a místních materiálů. „Bude potřeba pořízení fotovoltaiky a terénní úpravy v okolí domu,“ uvedla při jednání rady Eva Tomčalová, která má na městském úřadě na starosti investiční přípravu.

Středisko má být otevřené každodenně. "Otevírací doba by zohledňovala provozní hodiny zoologické zahrady tak, aby mimohodonínští mohli její návštěvu spojit právě s Domem přírody," dodal místostarosta.