Vedení Sportovního hokejového klubu mládeže původně předložilo žádost na sedmdesát tisíc korun, získalo ale podporu některých zastupitelů. „Finanční výbor města, který návrh projednával, se přiklonil k doporučení sportovní komise navýšit návrh o deset tisíc korun. Diskutovalo se i o vyšších částkách, ale nakonec při hlasování prošlo osmdesát tisíc ,“ potvrdil mluvčí úřadu Josef Horníček.

Dotace z města
-1.277.488 korun získal v tomto roce z města druholigový SHK Hodonín
-517.536 korun získal v tomto roce z města SHKM Hodonín, který hraje krajský přebor
-80. 000 korun pro oddíl mužů SHKM schválili čerstvě zastupitelé města
-20 milionů korun, celková částka, kterou město letos podporuje aktivity spolků
-10 milionů korun z celkové částky jde do sportu

Sportovní hokejový klub mládeže by na činnost mužů potřeboval asi desetkrát víc, podpory města si ale váží. „Jsme samozřejmě rádi za každou korunu, pomůže nám to,“ komentoval rozhodnutí zastupitelů předseda klubu Karel Lidák.

Mládežnický klub podle něj přežívá hlavně díky sponzorům. „Za loňský rok jsme zůstali na nule. Jen na činnost mužů, kteří hrají krajský přebor, jsme potřebovali zhruba sedm set tisíc korun. A to jsou minimální náklady,“ vypočítal Lidák.

Oddíl mužů vznikl teprve před rokem, když mládežnický klub vzal pod svá křídla odrostlé domácí juniory z druholigového Sportovního hokejového klubu. O jeden balík městských peněz se tak teď dělí dva silné hokejové kluby.

MĚSTO DOTACE NEZVÝŠÍ

Jedná se o téměř dva miliony korun z městského rozpočtu. „Pro letošní rok SHK dostal více než milion dvě stě tisíc korun, SHKM pak necelých šest set tisíc, včetně čerstvé mimořádné dotace,“ vypočítal Marián Maňák, vedoucí odboru ekonomiky a financí hodonínského úřadu.

S rozhodnutím zastupitelů souhlasí i florbalista Jan Zahradník z Hodonína. „Podporovat sport je podle mě důležité, ale všechno má své meze. Osmdesát tisíc korun je v pořádku, kdyby to byl ale milion, tak už to město asi neutáhne,“ míní Zahradník.

Zda udělení schválené dotace ovlivní hospodaření druholigového SHK se redakci Deníku Rovnost nepodařilo zjistit. Předsedkyně klubu Jana Gajošová odpověděla textovou zprávou, že je v zahraničí.

Kvůli novému oddílu hokeje město finanční injekce do sportu ale zřejmě nenavýší. „Pravidla dotačních programů a rozpočet pro letošní rok jsou stanoveny a nepředpokládá se, že by došlo k jejich změnám,“ předeslal mluvčí úřadu Horníček.