„Jejich vystoupení jako garantů městských organizací neodpovídá pracovnímu nasazení, jaké by měli na svých pozicích mít,“ argumentoval Vinklárek. Jeho návrh o zařazení odvolání obou radních do programu jednání podpořilo ale jen dvanáct zastupitelů, a to z řad opozice. Potřeba bylo ovšem hlasů šestnáct.

Hlasování kvůli pozdnímu příchodu nestihl Radek Handel (ODS), Jiří Kubrický (Změna) a nehlasoval i Vlastimil Trnečka (ČSSD). Jako jediný z opozičních zastupitelů se zdržel hlasování Jiří Koliba (KDU – ČSL). „Naučil jsem se počítat do šestnácti,“ zdůvodnil Koliba svůj postoj.

Hlasování se vůbec nezúčastnil také starosta Jiří Mráka (ČSSD). Ten nechtěl svoje počínání komentovat. Stejně se při hlasování zachoval i místostarosta Jaromír Hýbner (Změna) a oba radní, jejichž odvolání opoziční zastupitel navrhoval. Místostarosta Roman Sedlačík (ČSSD) se při hlasování zdržel.

Jak řekl Vinklárek, předem neměl podporu svého návrhu domluvenou. „Koalice má šestnáct hlasů a tím většinu v zastupitelstvu. Potřebné hlasy tak nikdy nemohou být domlouvené dopředu. Vždy, když něco navrhuji, tak doufám, že můj návrh možná projde. Věřil jsem, že členové koalice budou mít dost odvahy a usoudí, že to, co oba radní dělají, není v pořádku,“ uvedl Vinklárek.

Knápek zastával funkci garanta domu kultury. Vystřídal jej radní Krabička. Oba dva bývalá ředitelka domu kultury Lucie Hostačná označila za hodonínské kmotry.