Tentokrát sledovali hemžení na dně pod hrází vypuštěné Blatničky, která jinak pojme šest set padesát tisíc kubíků vody. „Přehrada se vypouští průběžně a pomalu týden před výlovem. V pátek si vše potřebné nachystáme včetně natažených sítí, abychom mohli v sobotu od půl sedmé ráno nastoupit na plac," přiblížil přípravu Tomáš Coufal z Rybníkářství Pohořelice. To ve spolupráci s kolegy z Hodonína má na starosti profesionální zvládnutí výlovu. „Na výlovu mám rád úplně všechno, hlavně blato," pousmál se rybář z Moravského Krumlova.

Zároveň nastínil i výstavní kousky, které se objevily v sítích. „Jsou tady velice pěkní candáti, mají sedmdesát centimetrů," upozornil Coufal.

Sám má nejraději úhoře. „Když jich má člověk víc, tak jsou pak výborní vyuzení. Když máte jednoho nebo dva, tak dobré je naporcovat na špalíčky a prudce je pak osmažit na pánvi," popsal přípravu úhoří delikatesy moravskokrumlovský rybář. Tento týden se přesune na výlovové svátky u rybníka Vrkoč na Pohořelicku.

Velkou návštěvu o víkendu přivítali i pořadatelé u Blatničky. Ve stáncích mizela v rukou zákazníků jedna ryba za druhou, ať už živá, nebo výborně osmažená. „Jsem spokojený, je to výborné," hodnotil návštěvnost hlavní organizátor výlovu a majitel místního rybářství Josef Minařík.

Ne všichni si ale ryby kupovali, někteří šťastlivci ji mohli také vyhrát. Stačilo uspět v kole štěstí, které bylo v moci dvou vodníků. Ti místo pověstných dušiček vítězům předávali jejich vysněné kapry.

Výlov s prodejem ryb na hrázi, tentokrát bez slavností, kterým u Blatničky patřila neděle, mohou v hodonínském okrese zájemci navštívit už jen u Dubňan. Největší rybník na Hodonínsku, Jarohněvický, čeká na vylovení od patnáctého do osmnáctého listopadu.