Darovaných celkem pětačtyřicet tisíc korun má pomoci dětským pacientům. „První dva roky jsme výtěžek posílali na onkologické pracoviště v Brně. Teď se zaměřujeme na pomoc dětskému oddělení Nemocnice Kyjov. Letos jsme měli rekordní počet 416 návštěvníků. Vydali jsme celkem téměř tisíc dvě sta porcí,“ uvedla velitelka ze Sboru dobrovolných hasičů v Louce Eva Dřímalová.

Zároveň přiblížila oblíbenou akci, která do horňácké obce láká vůní a chutí hosty i z daleka. „Na košt gulášů se týmy přihlásí s tím, že vaří guláš, který následně odborná porota degustuje a hodnotí. To stejné pak návštěvníci, kteří mohou také hlasovat, který guláš jim chutná nejvíc,“ vysvětlila Dřímalová.

lustrační foto.
Šestnáctiletá motocyklistka bourala u Strážnice, motorkář zase na Brněnsku

Výtěžek dobrovolného vstupného z letošního ročníku přijela předat na dětské oddělení kyjovské nemocnice. „Vedle finančního daru hasiči přivezli také výtvarné potřeby, které využijí herní terapeutky při práci s dětmi při pobytu v nemocnici,“ přiblížila mluvčí kyjovské nemocnice Veronika Hollerová.

Zároveň připomněla, že se hasiči z Louky se navíc svým záměrem pomáhat přihlásili i do celorepublikové soutěže. „Do finále bylo vybráno celkem pět soutěžních týmů. Podpořit je svým hlasem můžete i v anketě Dobrovolní hasiči roku. Šanci hlasovat máte ještě do dvacátého října,“ dodala mluvčí.