„Našel ji náhodný řidič, když projížděl Kyjovem. Vzal ji do auta, do tepla a okamžitě informoval policisty. Ti si ji převzali, poskytli jí své oblečení na zahřátí a pokoušeli se z ní dostat informace, jak se jmenuje a kde bydlí," popsal první případ hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Holčička byla podle něj naštěstí komunikativní a tak s ní mohli spolupracovat. „Přibližně po půlhodině se také dopátrali jejího bydliště, v pořádku a zdravou ji předali rodině, odkud v nestřeženém okamžiku odešla," uvedl mluvčí.

Odpoledne pátrali policisté po druhé ztracené dívence. „Obrátila se na nás matka sedmileté dcery, která se po páté hodině odpoledne měla zatoulat v hodonínských ulicích," sdělil Zámečník.

Jak dále uvedl, dívka měla od rodičů přislíbenou slavnostní večeři za pěkné vysvědčení. „V první restauraci, kam s rodiči zamířila, však bylo obsazené a tak se rozhodli jít do jiného podniku, jehož název před dívkou zazněl. V tu dobu se ale dívka vytratila a nebyla k nalezení," přiblížil dění mluvčí.

Policisté spolu s rodiči bezprostředně po oznámení pátrali po holčičce. A našli ji v restauraci. „Tak se těšila, že rodiče předběhla a již je čekala v podniku, jehož název zaslechla a který se nacházel nedaleko. Způsobně seděla u stolu a čekala na svoji vysněnou večeři," dodal Zámečník.