Rodina, přátelé a kolegové ze souboru Danájek. Úzký okruh lidí ve čtvrtek přivítal Českou Miss Elišku Bučkovou v její rodné Strážnici. Bučková se domů vrátila z Vietnamu po soutěži Miss Universe, ve které skončila na krásném jedenáctém místě.

„Nešlo o žádnou oficiální akci. Eliška prostě přijela domů. Dali jsme si tedy za úkol, že ji přivítáme tady u nás, podomácku,“ řekla vedoucí Danájku Jana Hanáková, která se s ostatními členy souboru převlékla na přivítanou za Vietnamce. Elišku z Danájku si pamatuje ještě jako dítě. „Chodila do tanečního oboru. Myslím si, že cimbálka je pro ni naprosto normální, přirozená, protože tatínek hrával, Eliščin bratr nám primuje a sestra chodí tancovat. Cimbálka s nimi roste,“ vysvětlila Hanáková. K uvítání se chystá také tamní radnice. „Zatím jsme neznali program slečny Bučkové. Bude–li moct, tak ji rádi přivítáme,“ řekla místostarostka Strážnice Renata Smutná.

A jak vnímá úspěch nejbližší okolí sympatické krásky? „Myslím si, že dcera předvedla velice krásný výkon, splnil se jí sen. Máme z ní opravdu velkou radost,“ vyznal se tatínek Vít Buček.

Elička Bučková se v modelingu pohybuje asi rok a do soutěže ji přihlásila její matka. „Maminka měla pocit, že nic nedělám. Tak abych měla nějakou činnost,“ dělá si legraci mile a skromně působící Eliška.