Zájemcům z Hodonínska o studium Evropského polytechnického institutu Kunovice se blýská na lepší časy. Nejenže budou moci brzy studovat přímo v Hodoníně, a to i denně, ale těšit se mohou také na nové přednáškové prostory, laboratoře a studentskou ubytovnu, které vysoká škola zřídí v poslední volné vojenské ubikaci v bývalých kasárnách.

„Nejdříve musíme budovu opravit a zasíťovat, což bude náročné s ohledem na robustní konstrukci budovy,“ řekl rektor vysoké školy v Kunovicích Oldřich Kratochvíl. Dvoupatrová budova v kasárnách se tak propojí se stávající v Žižkově ulici, kterou bude škola nadále využívat. Zahájit denní výuku v nových prostorách chce škola od září.

První vysoká škola v Hodoníně nabízí dálkové studium několika ekonomických oborů, například management, finance a daně či informatika. Od nového školního roku plánuje vedení školy zahájit denní studium a rozšířit studijní obory o právo a cestovní ruch. „Hodonínské pracoviště je teprve v ranném vývoji, a proto se zde snažíme vybudovat mohutnou základnu až pro tisíc studentů,“ vysvětlil Kratochvíl.

Některé obory se daly doposud studovat jen v Kunovicích. To se má změnit. „Vybrala jsem si školu kvůli tomu, že jsem z Hodonína. Na zvolený obor se ale přihlásilo více studentů ze Zlínska, a proto musím stále dojíždět do Kunovic.

Pro mě jako pracující je to dost náročné,“ řekla Pavlína Snohová, která se zajímá o přestup do Hodonína. Podle vedoucí střediska v Hodoníně Zdeňky Pospíšilové tato možnost existuje. „Nevidím v tom problém.

Vždy je to otázka domluvy. Navíc mají všichni studenti bez rozdílu možnost dělat testy elektronicky,“ sdělila Pospíšilová.