Mnohé z nich s „hodonínskou Evropou" již natrvalo spojily svůj osud a tak se i letos mohou všichni hodonínští i přespolní návštěvníci těšit na pestrou směsici akcí, kterou bude možné v centru města Hodonína navštívit.Evropa patří jazzu a jazz patří do Evropy. S touto nadsázkou lze charakterizovat jednu z tváří dramaturgie sálu Evropa. Již v minulosti hostilo pódium sálu české i světové jazzové celebrity. A již v neděli 23. září se mohou všichni hudební fajnšmekři těšit na koncert půvabné maďarské jazzové královny Veroniky Harcsy s její kapelou. Začátkem listopadu to pak bude vynikající světový jazzový kytarista Rudy Linka (7. listopadu) se svým triem, jehož jméno jistě není třeba hudbymilovné veřejnosti blíže představovat.

Evropa však patří také hudbě klasické a pořadatelé cyklu hudebních čtvrtků v letošním roce pro své příznivce připravili hned několik milých překvapení. Nejvíce snad hudbymilovné posluchačstvo potěší zřízení abonentních vstupenek pro koncertní sezónu 2012–2013. A samozřejmě první slavnostní zahajující koncert cyklu hudebních čtvrtků bude již 27. září 2012, na který přijal pozvání Komorní orchestr města Kyjova a smíšený pěvecký sbor Carmina vocum z Kyjova pod taktovkou Mário Kudely. V Evropě si také své místo našel festival pěveckých sboru ECHO, který se zde uskuteční 6. října 2012.

Nejen dospělí návštěvníci si v sále Evropa přijdou na své. Také těm nejmenším se pravidelně otevírá sál Evropa, aby tam zažili nevšední zážitky nejen při vánočních předváděcích akcích (12. – 14. prosince 2012), ale i mnoha dalších dílnách a doprovodných akcích výstav i pořadech pro děti.

Evropa patří i módě a k nejvýznamnějším akcím tohoto druhu patří zcela jistě velké módní show (26. října 2012), které Evropu rozzáří tradičně již dvakrát do roku.

Zato Morava nůž 2012 je akcí, která se do Hodonína a i do Evropy vrací po několikaleté odmlce. Všichni milovníci nožů, umění nožířského i ryteckého i fandové chladných zbraní si jistě najdou cestu 3. listopadu 2012 do Evropy, aby navštívili tuto výjimečnou akci.

Více informací lze získat na webových stránkách www.masaryk.info.

MIROSLAV HAVLÍK