„Počítáme s rekonstrukcí haly pro odborné vzdělávání v oblasti automobilních oborů, výstavbou jedné úplně nové haly a vznikem nových dílen pro výuku oboru instalatér. Součástí je demolice stávajících nevyužívaných objektů a zakoupení nového vybavení pro výuku,” uvedl krajský radní Karel Jurka.

V Kyjově půjde o významný posun. Součástí centra technického a inovativního vzdělávání bude takzvaný FabLab, kde žáci využijí moderní přístroje. Chybět nemá 3D tiskárna, CNC či virtuální realita. Využijí je také lidé mimo školu.

Současné odstavné parkoviště pro klienty Nemocnice Kyjov. Parkovné stojí padesát korun.
Parkoviště u nemocnice v Kyjově pojme více aut. Víme, kdy modernizace začne

„FabLab bude mít celodenní využití a škola zde bude mimo jiné provozovat kroužky, vytvářet volnočasové programy pro žáky z domova mládeže, vzdělávat žáky základních škol a pořádat vzdělávací akce pro dospělé. Inspirací byl už fungující FabLab v Brně,” dodal radní Jurka.

Zcela hotovo má být na přelomu let 2026 a 2027. Začátek prací je pak v plánu ještě letos. Zástupci Jihomoravského kraje nyní vyberou firmu, která zázemí vybuduje.

„Celkově jsme na investici vyčlenili 255 milionů korun s tím, že až pětačtyřicet milionů by mělo hrazeno prostřednictvím dotace,” oznámil další z radních Vladimír Šmerda.