„Při obchůzce nebudou samozřejmě chybět smrtka, bubeník, ponocný, cikánka, kominík, výpravčí, čerti i dáma s pánem. Zastavíme se u ředitele kulturního domu, zajdeme na faru i na radnici,“ přiblížila Běta Švancerová, vedoucí divadelníků z hodonínského souboru Svatopluk, kteří se podílejí na organizaci fašanku a společně s členy Slováckého krúžku se převleču za maškary.

Fašanková obchůzka odstartuje u kulturního domu v pravé poledne. Maškary pak zamíří Polní ulicí do Měšťanské a odtud na pěší zónu, kterou projdou na Národní třídu a Masarykovo náměstí. Fašanková zabijačka začne už v osm hodin ráno. K ochutnávce budou kromě zabijačkových specialit také fašankové koblihy, boží milosti a k zapití svařené víno či několik vzorků pálenek. K poslechu bude hrát muzika Slováckého krůžku Hodonín a slovem doprovodí Renata Svozilková a Rastíno Janovíček. Návštěvníci nebudou platit vstupné a navrch dostanou ovarovou polévku zdarma. Konzumační lístek stojí padesát korun.

A kdo by fašankového veselí ještě neměl dost, může se těšit na fašankovou zábavu. Ta se uskuteční v prostorách kulturního domu od dvacáté hodiny. Chybět nebude Česká beseda, sólo přespolních a tradiční půlnoční pochovávání basy. K tanci a pro dobrou náladu budou hrát dechová hudba Skaličané a cimbálová muzika Lália.