„Radost určitě máme,“ pochvaloval si předseda klubu Libor Kaláč.

Nový umělý trávník by měli veselští fotbalisté začít využívat už na podzimní sezonu. „Garance od firmy, která projekt provádí, je do půlky září,“ upřesnil předseda.

Nejvíc času teď podle něj zaberou zemní práce. Samotné položení umělky by mělo trvat přibližně týden.

FC Veselí nad Moravou počítá s tím, že na novém trávníku třetí generace bude trénovat i druhý veselský fotbalový klub Ken ze Zarazic.

Budou pronajímat

„Určitě to pak bude tak, jak to funguje teď. My jsme v Zarazících také hráli a s Kenem není problém se domluvit,“ uvedl Kaláč.

Pronájem umělky tak bude směřovat spíše k okolním klubům. „Kdo si bude chtít přijít zahrát, může. Nebude s tím problém,“ dodal předseda klubu.

Klub dostal dotaci od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, a to ve výši deseti milionů korun. Pokud by veselská radnice zbytek nedoplatila, klub by musel dotaci vrátit.

Nová umělka by měla především ulehčit rozpočtu klubu. Ten doteď musel platit za pronájem Kozojídkám nebo Kunovicím, ve kterých už umělý trávník je. Kromě umělky se veselští fotbalisté dočkají také zcela nového fotbalového areálu. Právě ten se teď rekonstruuje.