Zkoušky má třikrát týdně, právě dokončuje další z řady CD s vlastními písněmi a členové už se dávno nerekrutují jen z žáků tamní Základní školy Marie Kudeříkové.
„Naše nové CD bude věnované přírodě Strážnicka. Každá písnička se zabývá některou ze zvláštností kraje,“ nastínil vedoucí souboru Zdeněk Musil. Na albu tak budou písně s názvy Orchidej, Oskeruše či Moruše. Další se zabývají i některými zvířaty či tradicemi.

Soubor se zaměřuje výhradně na vlastní tvorbu, přestože pracuje „jen“ s dětmi. Nejstarší Fčeličce je sice už sedmnáct, ale většina ostatních chodí na základní školu. Podle slov vedoucího jsou menší děti zajímavější ve svém projevu. „Nevyumělkované, nevykalkulované,“ namátkou vyjmenovává Musil.
Přestože jde o dětský soubor, snaží se jeho vedení pracovat s nejmenšími na co nejvyšší úrovni. Odměnou je mu vyzpívaný projev svěřenců, ale také mnohé účasti na prestižních přehlídkách či několikeré natáčení s Českou televizí nebo s Českým rozhlasem.

Specifikem, které jen tak běžný dětský soubor nemá, je spolupráce s „dospěláky“ z Waren´n´Beauty, kde hraje právě Zdeněk Musil. Kapela, která v tvorbě slučuje rock, jazz i etnickou hudbu, už stabilně na svá vystoupení bere některé Fčeličky.

I přes časté zkoušky a aktuální práci na CD zvládají děti ze souboru ještě současně i solidní porci vystoupení. O minulém víkendu to byl například Festival Na vodě, nyní to bude Strážnické vinobraní. Společně s Waren´n´Beauty pak ještě na konci září koncert ve Skalici či Oskerušobraní.

Na přelomu listopadu a prosince, kdy by mělo být pokřtěné nové CD, čeká soubor možná další natáčení pro televizi. S nabídkou na samostatný pořad se přihlásila televize Noe.