Na tradičním multižánrovém festivalu se představí například punkrockový kvintet Snõõper z amerického Nashvillu, industriální Kollaps z australského festivalu Melbourne a poprvé za návštěvníky Besedy přijede legendární Ecstasy of Saint Theresa.

Právě tato kapela Jana P. Muchowa a Kateřiny Winterové odehraje v tasovském Topolovém hájku jeden z prvních koncertů po osmileté pauze. Do podhůří Bílých Karpat zamíří také trio Moimir Papalescu & The Nihilists, tedy Miroslav Papež, La Petite Sonja a Hank J. Manchini.

Zdroj: Youtube

„Reunionu těchto kapel jsme prostě museli využít, tím víc, že ​​u nás nikdy předtím nehrály. V kombinaci s tou nejaktuálnější hudbou z území naší bývalé federace, na kterou cílíme především, půjde o inspirativní srovnání i nostalgické zastavení v čase,“ uvedl v tiskové zprávě za dramaturgii festivalu Kač Fišer.

Na třech scénách se 2. a 3. srpna představí na pět desítek účinkujících. „Mezi nově potvrzenými domácími položkami festival dále obsluhuje Petru Hermanovou, jejíž debut In Death's Eyes je nominovaný v ceně Vinyla, Apollo i Anděl, čerstvou kytarovku Iggy Mayerov nebo slovenského hudebníka Bolku, jehož hudba připomíná výbuch v hudebním hračkářství,“ přiblížil dlouholetý kurátor programu Besedy (u Bigbítu) Zdeněk Neusar.

Zdroj: Youtube

Zároveň připomněl, že program se svými novými alby osvěží Manon Meurt a baviči Mutanti hledaj východisko. „Chybět z mladých talentů nebudou ani s přírodními a mytologickými motivy pracující Whyohwhy, nadžánroví Blue Uandi, elektronický producent BoLs/sLoB, nebeský písničkář a milovník nejvyšších kaplí Venktovka nebo Chief Bromden, kteří se na třetí desku in/tense logic vydali na pouť do zatím neprobádaných tvůrčích vod,“ nastínil kurátor.

Ti všichni doplní už dříve ohlášených sedm českých a pět slovenských jmen, jako jsou post-hudba, Island Mint, Anki, Tomáš Palucha, dné, Ametyst a Oswaldovi vs. Vojtik, Kodiki, Ničiteľ, Supaspicybois a FVLCRVM.

Dvoudenní festivalové vstupenky jsou již nyní v předprodeji za zhruba jedenáct set korun.

PŘIPOMEŇTE SI AFTERMOVIE Z POSLEDNÍ BESEDY 2023:

Zdroj: Youtube