„Nijak závratné to letos nebylo. Promeškali jsme Vánoce, které bývají klíčové. Naplno jsme jeli jen pětačtyřicet dnů. Sezona byla přerušovaná,“ zhodnotil rok Michal Malík z uhřického Sportturistu. Sdružení prý sice neukončí zimu se ztrátou, ale zisk bude slabší. „Že by to mělo výrazněji pokrýt dluhy z minulých let, tak to rozhodně ne,“ pokyvuje hlavou Malík.

Podobně hodnotí rok i v Javorníku. „Letošní zima byla solidní, loňská nebyla zlá, předloňská katastrofální a ta před ní výjimečná,“ porovnává letošek s minulostí Luboš Žák ze Ski areálu Filipov.

I on uzavře sezonu se ziskem. Nebude ale tak vysoký, aby nahradil ztráty minulých dvou let. Podle Žáka je ale důležité, že se mu letos podaří část nahromaděných dluhů zaplatit.

Finančně nejhůř asi tato zima dopadne v Radějově. Tamní provozovatel areálu Štěpničky František Štípský předpokládá, že závěrečný účet skončí přibližně na nule. Se ziskem nepočítá. Přesto sjezdovku nezavře, jak původně avizoval, v neděli 22. března. Nakonec termín protáhl ještě o týden.

„Počítám, že ještě o posledním březnovém víkendu by na sjezdovce mohlo ležet kolem třiceti centimetrů sněhu,“ předpokládá Štípský.
Šanci na lyžovačku nyní mají ještě zájemci v Javorníku. Tam v těchto dnech na svahu leží přibližně půlmetrová vrstva technického sněhu. Za týden ale vleky zastaví i tam.

Vlekaři na Slovácku tak i přes letošní poměrně příznivé podmínky mohou být spokojeni jen částečně. Sjezdovky se jim po většinu zimy dařilo udržovat v kvalitním stavu, přesto se pravidelné návaly nekonaly.

„Lidé jezdí lyžovat mimo okres. Přitom podmínky u nás jsou srovnatelné i s některými renomovanějšími středisky. Našince tak stojí víkend kvůli ubytování a benzinu mnohem více, než kdyby jeli k nám, přitom podmínky by byly v podstatě stejné,“ posteskl si na návyky lyžařů Štípský.
Ten lituje především mizivého zájmu škol v regionu a také dětí, které na úkor zimních sportů preferují zábavu doma u počítače.