Právě nadnárodní skupina Multimedia Interactive (MMi) ve středu slavnostně zahájila provoz nového Sdíleného centra zákaznických služeb. Ta má výhledově zaměstnat až čtyři sta pracovníků. „Původně jsme vybírali z dvanácti lokalit. Výběr jsme postupně zužovali, až nám zůstaly jen Plzeň, Hradec Králové a Hodonín. Nakonec jsme se přiklonili právě k Hodonínu pro to, že je na cestě do Bratislavy a Budapešti, tedy je takovým centrálním bodem," přiblížil strategické rozhodování firmy, která v České republice, Polsku, Maďarsku a Slovensku zaměstnává sedm set lidí, její generální ředitel Vít Rosberg. Dalšími okolnostmi, které ovlivnili pro hodonínskou volbu, byla také kvalita výuky, pracovníků, průměrná výše mzdy a míra nezaměstnanosti.

Každý zaměstnanec MMi má podle jeho provozního ředitele Petra Feigla minimální základní mzdu třináct tisíc korun. „Další část je pohyblivá a naši operátoři nemají strop. Kolik toho prodají, tolik si vydělají. Mají peníze za počet prodaných kusů nebo služeb. Navíc vyhlašujeme také soutěže o hodnotné věcné ceny pro nejlepšího prodejce měsíce," sdělil Petr Feigl.

Prvních 45

V současnosti pracuje v hodonínském centru pětačtyřicet lidí na dvě směny, které dohromady trvají od 8.00 do 20.00. Brzy má následovat zaměstnání dalších pětačtyřiceti. Vedení firmy také uvažuje o dřívějším začátku pracovní doby. „Nesnáším pouze politikaření a donášení, což je pro mě nepřekročitelná hranice. Když se něco takové objeví, tak to řeším radikálně," přiblížil generální ředitel jednání, za které může následovat výpověď.

Současné call centrum je připravené pro dvě stě až dvě stě padesát zaměstnanců, kteří budou pracovat na plný nebo zkrácený úvazek. „Do budoucna uvažujeme o rozšíření o horní patro, pak bychom mohli dosáhnout počtu čtyři sta lidí, i vyššího," nastínil další vyhlídky Petr Feigl s tím, že půjde především o práci v oblasti telemarketingu, aktivního prodeje, správy informačních linek, vymáhání pohledávek nebo obsluhy zákazníků v češtině, slovenštině, maďarštině, polštině a angličtině.

Nového zaměstnavatele vítá hodonínská starostka Milana Grauová. „V Hodoníně se potýkáme s vysokou nezaměstnaností, na jedno pracovní místo se hlásí kolem třiceti lidí. Proto vítáme každou iniciativu, která přinese pracovní místa," uvedla Milana Grauová. Zájem o nová pracovní místa potvrdil i odpolední Den otevřených dveří. „V prvních minutách po otevření se prohlídky s možností pohovoru s personalistou zúčastnilo několik desítek zájemců a před nově zrekonstruovanými prostorami se tvoří fronta," dodala pracovnice MMi Agata Jankovská.