Z republikového šampionátu v hasičském sportu v Pardubicích totiž přijeli jako reprezentanti Jihomoravského kraje s bronzovými medailemi a poháry. „Samozřejmě jsme byli se místostarostou hasiče slavnostně přivítat. Sledovali jsme předtím na dálku, jak se jim právě daří,“ řekl starosta Svatobořic-Mistřína Miroslav Veselý.

Příznivci a především samotní hasiči navíc zažívali na východě Čech hodně velké drama. Zvláště po předcházejících úspěších. Mistřínští totiž přijeli do Pardubic s tím, že poslední dvě mistrovství před covidovou pauzou vyhráli. „Tak trochu jsme tam jeli s cílem zaútočit na zlatý hattrick. Ten je pro nás ale asi zakletý, třikrát v řadě se nám totiž nepodařilo zvítězit i v hodonínské lize v požárním útoku,“ připomněl starosta mistřínského sboru dobrovolných hasičů Vojtěch Marada.

Přitom šampionát v Pardubicích odstartovali výborně. Běžecká stovka s překážkami je velmi těsně přiblížila na dosah zlatu. „Ve stovkách jsme průběžně vedli, až poslední závodník nás odsunul na druhé místo. I tak to bylo fajn,“ přiblížil sobotní dopolední dění na atletickém stadionu Marada.

Odpoledne ale přišla téměř pohroma ve štafetách. „Ty jsme bohužel úplně pokazili. Byli jsme v nich až jedenáctí a klesli jsme na průběžné sedmé místo,“ popsal hasič.

Poslední srpnovou neděli mohla mistřínské hasiče zachránit jen královská disciplína. Tedy požární útok. „Ten mají naši hasiči nepřekonatelný,“ podotkl starosta obce.

To také rychlonozí a zruční borci potvrdili. Jejich čas totiž nikdo ze soupeřů nepřekonal a vítězství v požárním útoku je posunulo na celkovou třetí příčku. „Přivítání v Mistříně na hasičské zbrojnici bylo moc pěkné a příjemné od fanoušků, rodiny i starosty s místostarostou,“ dodal Marada.

Úspěšná sestava SDH Mistřín: Adam Vašulka, Michal Vašulka, Petr Vašulka, Vojtěch Marada, Petr Marada, Martin Kyněra, Dominik Hajný, Vojtěch Bezucha, Vojtěch Výlet a Matyáš Amler.